Обмінні гастролі “Суми – Полтава”!!!

Наш “Заєць-чарівник” – великий мандрівник.

7 червня з виставою “Заєць – чарівник” побували у м.Охтирка. Надзвичайно вражені гостинністю маленьких глядачів. Дякуємо за щиру цікавість до театрального мистецтва,дякуємо за усмішки та оплески,дякуємо за чудову атмосферу,що панувала у глядацькій залі.

Читати далі

Гастролі до м.Харків

На цьому тижні 5 – 6 червня колектив Сумського обласного театру для дітей та юнацтва здійснив дводенні гастролі у м.Харків. На музичну казку «Пан Коцький» зібрався повний зал маленьких харків’ян. Веселу, наповнену дотепним українським гумором виставу, яку презентував колектив театру маленькі глядачі зустріли з захопленням. Талановита гра акторів (заслуженого артиста України Михайла Стрельченка, Лауреата Премії Кабінету Міністрів України Наталії Шульженко, Юрія Січевського, Віктора Балановського, Сергія Демиденка, Віталія Радіонова), чудові пісні у живому виконанні акторів, яскрава декорація та костюми, – вразили юних поціновувачів театрального мистецтва й наприкінці вистави діти довго дякували за чудову казку бурхливими оплесками та скандували колективу театру «Дякуємо».

         

А ввечері для дорослих глядачів колектив театру презентував виставу за п’єсою Тетяни Іващенко «Таїна буття» у постановці Сергія Сидоренка. Ця пронизлива, складна й драматична історія подружніх стосунків великого каменяра Івана Франка ( актор Вадим Шерстюк) та Ольги Хоружинської (актриса Наталія Шульженко), наповнена пристрастю, стражданням, радістю, багатогранністю почуттів та виром емоцій, що розкриває складність взаємин між чоловіком та жінкою надзвичайно вразила харків’ян. Численні глядачі та театральні критики з задоволенням поспілкувалися з акторами після вистави, засвідчили талант, високий професіоналізм виконання та успіх представлених вистав.

    

Отже, дводенні гастролі колективу Сумського обласного театру для дітей та юнацтва виявилися надзвичайно цікавими, плідними у творчому плані. «ТЮГівці» подарували глядачам цілий спектр емоцій, показали високий професіоналізм й талант, отримавши навзаєм визнання харківських глядачів!

“Пан Коцький” для малечі Білопілля

Міжнародний день захисту дітей колектив Сумського обласного театру для дітей та юнацтва зустрів в оточенні маленьких глядачів. На базі театру в цей день юним поціновувачам мистецтва показали нову музичну казку «Заєць – чарівник», а у смт.Миколаївка Білопільського району вітали дітлахів зі святом музичною виставою за мотивами українських казок «Пан Коцький».

Читати далі

Діти – головне у світі

 

До Міжнародного дня захисту дітей Сумський обласний театр для дітей та юнацтва подарував дітлахам, що перебувають на лікуванні у Сумській обласній дитячій лікарні подарунок – благодійну виставу за п’єсою Володимира Орлова «Сонечко у пір’ячку» у постановці заслуженого артиста України Валерія Микитенка.

Читати далі

Переможці конкурсу малюнків “Кольорова казка”

У минулі вихідні в Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва відбулось театралізоване свято, присвячене Міжнародному дню захисту дітей та урочисте підведення підсумків конкурсу малюнків на тему вистав театру «Кольорова казка», що тривав цілий місяць. Всіх переможців та глядачів, що завітали у цей день на театралізоване свято біля дверей театру зустрічали казкові герої, які віталися з глядачами. У фойє театру була розташована виставка малюнків всіх дітлахів, що брали участь у конкурсі.

        

Всі глядачі з задоволенням розглядали роботи юних художників, ну а потім на сцені розпочалось справжнє шоу. Колектив театру створив справжню святкову атмосферу: казкові герої проводили з малечею інтерактивні ігри, розваги та урочисто нагороджували талановитих та креативних переможців конкурсу «Кольорова казка». Переможців обирали у двох категоріях.

У номінації “Діти дошкільного та молодшого шкільногу віку” перемогу отримали:1 місце – Ходак Даша, 5 років, малюнок до вистави “Пригоди
Дюймовочки”; 2 місце – Марченко Тарас, 6 років, 1 клас, СШ №10 за малюнок “Містичні пригоди на болоті” та Гетьман Аліса, 2 клас, СШ № 7, за малюнок до вистави “Заєць – чарівник”; 3 місце – Придатко Катерина, 5 років, за малюнок до вистави “Заєць – чарівник” та Переваруха Анастасія, 7 років, за малюнок до вистави “Марійка і Колобок». Також був визначений спеціальний приз – “За креативне мислення та фантазію”, який отримали:
Великодна Марія, 6 років, за малюнок “Країна Фей”,Юнак Кирил, СШ№10, 1 клас, за малюнок “Містичні Пригоди на болоті”, Одарченко Ліза, СШ № 10, 1 клас, за малюнок до вистави “Містичні пригоди на болоті”, Вишневська Злата, СШ №7, 2 клас, за малюнок до вистави “Пригоди Дюймовочки” та

Скоржинський Назар, СШ № 10, 1 клас, за малюнок до вистави “Містичні пригоди на болоті”.

У номінації “Діти середнього шкільного віку” перемогу – 1 місце одержала Каплун Марія, 9 років, художня школа, (викладач – Борика В.В.)за малюнок до вистави “Пригоди Дюймовочки”; 2 місце – Шкурат Маргарита, 10 років, художня школа, (викладач – Борика В.В.)за малюнок до вистави “Пригоди Дюймовочки”; 3 місце – Крамченкова Ярослава, художня школа, (викладач –
Борика В.В.) “За кращу ілюстрацію та цілісність композиції у відображенні казки”. Спеціальний приз “За креативність” отримав Бойко Андрій, 10 років, СШ №2, за малюнок до вистави “Попелюшка”. Всі переможці були нагороджені призами та абонементами на безкоштовне відвідування вистав театру. ( 1 місце – абонемент на 10 вистав, друге місце – абонемент на 8 вистав, 3 місце – абонемент на 5 вистав; а дітлахи, що перемогли у номінації «За креативне мислення та фантазію» отримали абонемент на відвідування 2 вистав.

Дякуємо Вам, глядачі, за чудові, талановиті, креативні, яскраві, неперевершені малюнки!!!!

 

    

    

          

 

Театр оголошує конкурс!!!

Комунальний заклад культури Сумської обласної ради – Сумський обласний театр для дітей та юнацтва оголошує конкурс на заміщення двох вакантних посад артиста 2 категорії з 12 тарифним розрядом ( жінка та чоловік віком до 25 років, фахова освіта, наявність вокальних даних).

Читати далі

Зачарована Царівна

Прем’єра відбулась 27 березня 2015 року

Захоплюючі пригоди Баби Яги та її друзів у пошуках Царівни – Жаби.

Автор:

Лев Казарновський

Жанр:

музична казка на дві дії

Режисер-постановник:

заслужений діяч мистецтв України Анатолій Мартюшов

Художник-постановник:

заслужений художник Едуард Ледньов

Композитор:

заслужений діяч мистецтв України Володимир Прихожай

Художник по костюмах:

Ольга Ледньова

Балетмейстер:

Тетяна Сердюк

Художник по світлу:

Володимир Гайсинський

Бродяги - Станіслав Сахно, Михайло Стрельченко, Вадим Шерстюк
Бродяги – Станіслав Сахно, заслужений артист України Михайло Стрельченко, Вадим Шерстюк
Баба Яга - Віра Ішан, Хатинка на курячих ніжках - Сергій Сидоренко, Розбійники - Сергій Демиденко, Олексій Тищенко, Андрій Храпов
Баба Яга – Віра Ішан, Хатинка на курячих ніжках – Сергій Сидоренко, Розбійники – Сергій Демиденко, Олексій Тищенко, Андрій Храпов
Жабки - Ангеліна Кіріченко, Наталія Петракова, Алевтина Радіонова
Жабки – Ангеліна Кіріченко, Наталія Петракова, Алевтина Радіонова
Хатинка на курячих ніжках - Сергій Сидоренко, Баба Яга - Віра Ішан, Жабки - Ангеліна Кіріченко, Наталія Петракова, Алевтина Радіонова
Хатинка на курячих ніжках – Сергій Сидоренко, Баба Яга – Віра Ішан, Жабки – Ангеліна Кіріченко, Наталія Петракова, Алевтина Радіонова
Розбійники - Сергій Демиденко, Олексій Тищенко, Андрій Храпов
Розбійники – Сергій Демиденко, Олексій Тищенко, Андрій Храпов

DSC_0613

Царівна - Аліса Храпова, Іванко - Андрій Науменко
Царівна – Аліса Храпова, Іванко – Андрій Науменко
Кощій - Юрій Січевський
Кощій – Юрій Січевський
Кощій - Юрій Січевьский
Кощій – Юрій Січевьский
Купці - Михайло Антіпін, Віктор Балановський, Віталій Радіонов
Купці – Михайло Антіпін, Віктор Балановський, Віталій Радіонов
Іванко - Андрій Науменко
Іванко – Андрій Науменко
Русалки - Анфіса Зінченко, Яніна Каба, Наталія Шульженко
Русалки – Анфіса Зінченко, Яніна Каба, Наталія Шульженко
Царівна - Аліса Храпова
Царівна – Аліса Храпова

Містичні пригоди на болоті

Прем’єра відбулась 17 березня 2018 року

В одному мальовничому українському селі разом із батьками жили дві сестри – Оленка та Настуся. Оленка роботяща та хазяйновита дівчинка була. А молодша, Настуся, – вередлива та лінива. Побачила Настусю Баба Яга й вирішила її в ліс завести та навчити всяким капосним справам. А що з цього вийшло, – ви, шановні глядачі, дізнаєтесь з нашої доброї повчальної вистави-казки.

Автор:

Володимир Ілюхов

Переклад:

Тетяна Свелеба

Жанр:

музична казка

Режисер-постановник:

заслужений діяч мистецтв України Анатолій Мартюшов

Художник-постановник:

Дмитро Кобузан

Композитор:

заслужений діяч мистецтв України Володимир Прихожай

Асистент режисера:

заслужений артист України Михайло Стрельченко

Художник по світлу:

Володимир Гайсинський

Мова вистави:

Вистава йде українською мовою

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Баба Яга – заслужений артист України

Михайло Стрельченко

 Цур – домовик – Віталій Радіонов

 Оленка – заслужена артистка України  

Анфіса Зінченко

 Настуся –

Наталія Петракова

 Кіт Мафон –

Юрій Січевський

Голосуй за кращу виставу на сайті газети “Ваш шанс”!!

 

Управління культури Сумської обласної державної адміністрації та газета “Ваш шанс” знову проводять обласний конкурс театрального мистецтва “Сумська Мельпомена” , в якому Сумські театри представлять свої кращі вистави.

Сумський обласний театр для дітей та юнацтва презентує глядачам кращі репертуарні вистави: дитячі казки “Попелюшка” та “Пригоди Дюймовочки” та фантасмагорію “Дуже проста історія”. Запрошуємо Вас, шановні глядачі, відвідати наші постановки та обрати найкращу, проголосувавши на сайті газети “Ваш шанс”!
Читати далі

Четвертий обласний конкурс театрального мистецтва “Сумська Мельпомена” розпочато під бурхливі оплески та посмішки глядачів!!!

Четвертий обласний театральний конкурс “Сумська Мельпомена” знову запалює театральні зірки! На суд глядачам Сумський обласний театр для дітей та юнацтва представив свою першу виставу у рамках конкурсу “Попелюшка” у постановці Ганни Кобець!
Читати далі

Готується прем”єра!!!!

Поспішайте!!!! У нашому театрі 11, 16 та 17 листопада – прем’єра!!!! На глядача чекає пікантна комедія на дві дії “Впійманий на гарячому!”!!!! Безліч позитивних емоцій та гарний настрій гарантовано!!!! Квитки вже у касі театру!!!!

Рей Куні

Впійманий на гарячому

пікантна комедія на дві дії

Режисер-постановник – Ганна Кобець

Сценографія – заслужений художник України Едуард Ледньов

Художник по костюмах – Ольга Ледньова

Асистент режисера – заслужений артист України Сергій Федосенко

Художник по світлу – Володимир Гайсинський

Звукорежисер – Ігор Тарновський

Увага!!! Конкурс!!!

Комунальний заклад культури Сумської обласної ради – Сумський обласний театр для дітей та юнацтва оголошує конкурс на заміщення двох вакантних посад артиста 2 категорії з 12 тарифним розрядом ( жінка та чоловік віком до 25 років, фахова освіта, наявність вокальних даних).
Конкурс буде проведено 04 жовтня 2017р. об 11-00 в приміщенні театру за адресою: м.Суми, вул. Покровська, б.6.
Претенденти на розгляд конкурсної комісії повинні надати: копію паспорту, диплом про освіту, копію трудової книжки, нагороди, характеристики, рекомендації.
Довідки за тел. (0542)-227150.

Конкурс малюнків завершено. Вітаємо переможців!!!!!!!!!!!!!!!!

У неділю 28 травня до Сумського обласного театру для дітей та юнацтва поспішала малеча разом з батьками. В цей день відбулось урочисте підведення конкурсу малюнків «Кольорова казка», присвяченого Міжнародному дню захисту дітей. Конкурс тривав протягом місяця, і за цей час до театру малеча принесла біля 60 яскравих, креативних творчих робіт із зображенням казкових героїв з вистав театру.
До складу журі увійшли: головний художник театру – заслужений художник України Едуард Ледньов, художник по костюмах – Ольга Ледньова, заступника директора театру – Жанна Шевченко та педагог театру – Свелеба Тетяна, які визначалися з переможцями. Церемонія нагородження відбулась у формі цікавої інтермедії, в якій актори театру у костюмах казкових героїв розіграли веселе яскраве дійство та нагородили найталановитіших.
Перше місце у категорії «Дошкільнята» отримав чотирирічний Дмитрик Осипчій. За чудовий малюнок до вистави «Терем – теремок» хлопчика нагородили шаленими оплесками та абонементом на безкоштовне відвідування 10 вистав театру. У категорії «Шкільний вік» перемогу поділили Єва Кучинська (3 клас, школа №4, малюнок до вистави «Ще раз про Червону Шапочку»), яка отримала абонемент на 10 безкоштовних відвідувань вистав театру та Вікторія Ковбасюк (8 клас Сумської спеціалізованої школи, малюнок до вистави «Пригоди Буратіно»), яка, вже маючі, як дитина пільгової категорії можливість відвідувати вистави безкоштовно, була нагороджена подарунком. 2 місце отримали Софія Шоломій (2-В клас, школа № 20) та Володимир Волієв ( 5-В клас,школа № 2). Ці дітлахи були нагороджені абонементами на безкоштовне відвідування 8 вистав театру. А третє місце по праву дісталося Ганні Колесник (1-Б клас, школа №4, малюнок до вистави «Попелюшка») та Марії Квасовій (3-Ж клас, школа № 7, малюнок «ТЮГ – це скарб»). Дівчата отримали абонемент на безкоштовне відвідування 6 вистав. Окрім переможців увагу професійного журі привернуло ще декілька чудових, творчих робіт дітлахів, які теж отримали за свою творчість нагороду – абонементи на безкоштовне відвідування 2 вистав театру.
Після церемонії нагородження разом із казковими героями дітлахи по фотографувалися, пограли в ігри, затанцювали веселий танок «Канікули» та з задоволенням переглянули лялькову виставу «Сембо».

Зав.літ. – драм. частиною театру Тетяна Свелеба